کاربر جدید هستید؟


ورود

رمز عبورتان را فراموش کرده اید ؟ (بستن)

آیا شما در حال حاضر یک حساب کاربری دارید؟


ثبت نام

(بستن)
Homeخدماتطراحی سازه ای
خانه طراحی سازه ای
طراحی سازه ای ساختمان

طراحی سازه ای ساختمان و هزینه چه رابطه ای با یکدیگر دارند ؟ ضرب المثلی معروف می گوید که اگر خشت اول در ساخت یک ساختمان کج باشد و انحرافی داشته باشد ، تا پایان کار ساختمان کج خواهد بود . اگر بخواهیم این ضرب المثل را تعبیر کنیم ، باید فراموش نکنیم که در واقع طراحی سازه ای ساختمان ، حکم خشت اول را برای ساختمان دارد .

یعنی اگر در همان اول در ساختمان بتوانیم با سبک سازی و اجرای تکنیک های اصولی برای طراحی اسکلت فلزی و بتنی ، وزن ساختمان را کاهش دهیم ، بعدا این کاهش اثرش در مرحله ساخت نمایان تر می گردد ، اما اگر وزن اسکلت را از همان اول سنگین دربیاوریم ، در پایان نیز هزینه بیهوده و گزافی را می بایست متحمل گردیم.

این سبک سازی ساختمان و طراحی و اجرای سازه سبک ، نیازمند مهارت خاصی است که در ساختمان ۱۱۵ جمع گردیده است ، لذا ما سعی داریم که حتی الامکان سازه را سبک و با اصول سازه ای فراهم سازیم .

چرا طراحی ما منحصر به فرد است ؟

از جمله مواردی که باعث می شود ، طراحی سازه ای ما منحصر به فرد باشد ، این است که علاوه بر این که در طراحی ما سبک سازی صورت می گیرد ، چون تیم طراحی سازه ای رابطه ای تنگاتنگ با طراحی معماری در مجموعه ساختمان ۱۱۵ دارد ، سازه و معماری به صورت کاملا هماهنگ با یکدیگر عمل می کنند .

در طراحی از اجرا فراموش نکنیم

در این میان ما علاوه بر مسائل اقصادی ، بر سایر نکات دیگر مانند سهولت اجرا ، و از همه مهم تر سازگاری با مقررات ملی ساختمان ، در نظر می گیریم . لذا طرح های ما کاملا قابل دفاع بوده و ضرایب مختلف شکل ساختمان ، باد و زلزله و … به کلی در طراحی های ما لحاظ می گردد.

انتخاب روش درست طراحی

متاسفانه امروزه بسیاری از طراحی ها به روش سنتی گذشته و تنش مجاز انجام می شوند ، این در حالی است که می توان با استفاده از روش های جدید و LRFD تا حد زیادی از هزینه ها کاست . با این حال به دلیل سختی کار و یا به دلیل این که برخی از گذشته یک روش را به خاطر سپرده اند ، این کار به آن صورت ، در میان طراحان مختلف انجام نمی شود.